14 grudnia klasy 6 i 7 wybrały się na spacer historyczny śladami św. Mikołaja po Głogowie. Wizytę rozpoczęły od zwiedzenia Teatru im. Andreasa Gryphiusa. Następnie udały się do katakumb pobliskiego kościoła Bożego Ciała. Ratusz zachwycił zwiedzających pięknymi salami rajców i ślubów. Dalej dzieci udały się do pozostałości dawnych sukiennic, które usytuowane są ponad 3 metry poniżej poziomu rynku, by za chwilę pokonać 282 schody i tym samym znaleźć się na wieży ratuszowej. Podróżnicy odwiedzili Bibliotekę Świętego Pielgrzyma i Pomnik Dzieci Głogowskich. Wizyta w muzeum przybliżyła młodym turystom sylwetkę patrona tego uroczego miasta, czyli św. Mikołaja. Przedostatnim punktem programu była Kolegiata, która została zniszczona podczas II wojny światowej i nadal jest odbudowywana. Z dawnych czasów uczestnicy wyprawy przenieśli się do współczesności i odwiedzili Jump Planet. Na zakończenie pobytu w tym uroczym i pełnym miłych ludzi mieście wspaniały pan przewodnik powierzył grupie misję bycia takim jak św. Mikołaj. Wyjazd dostarczył uczestnikom sporej dawki wiedzy i miłych wspomnień.Galeria zdjęć: